Як насилля впливає на людину? Як воно проявляється? Як протидіяти йому та до чого тут UNIEXPERT?

Як насилля впливає на людину? Як воно проявляється? Як протидіяти йому та до чого тут UNIEXPERT?

Чому насильство та жорстоке поводження стали головними причинами страждань серед дітей та підлітків? Чому це не рідко призводить до нещасних випадків та смерті? Насилля можна охарактеризувати як усі дії, які робляться навмисно відносно іншої людини, що порушують її гідність, права та наносять моральну або фізичну шкоду. Насильство може набувати різноманітних форм, та всі вони негативно впливають на психіко-емоційний стан людини.

Як проявляється насильство?

Кожен тип має свої особливості та призводять до різних наслідків. Наприклад, фізичне насильство – це завдання тілесних пошкоджень, що призводять до болю, порушуючи фізичне та психічне здоров’я. Серед дітей та підлітків проявляється це такими методами:

 • Спроби задушити.
 • Викручування рук.
 • Смикання.
 • Штовхання.
 • Удари.
 • Жбурляння предметів.
 • Стусани.

Інша справа, коли в дію вступає емоційне або психологічне насильство. Як правило, воно більш розповсюджене в школі, вдома та на вулиці ніж фізичне. Психологічне насильство в першу чергу характеризується залякуванням, погрозами, а також словесними образами.

Психологічні насильники використовують переслідування, нищення особистих речей як своєрідну зброю. Також розповсюджені ситуації, коли придумують принизливі прізвиська або поводяться з людиною, як зі слугою.

Батьки можуть не помічати, наскільки сильно та погано впливають на дитячу психіку безпідставними покараннями, ігноруванням почуттів або потреб. Серйозним емоційним насильством також є навіювання почуття провини та страху. Брехня, приниження та звинувачення – це ключ до знищення дитячої психіки.

Як протидіяти та чим захиститись від насильства? Як використати UNIEXPERT?

Підліткового віку хлопці та дівчата можуть потерпати від різних форм насильства. Це може траплятися не тільки в школі, а й будь-де. Жорстке поводження та насильство можливо припинити! Для того, щоб дати опір, потрібно негайно та правильно реагувати. Що треба робити дитині, якщо вона стала жертвою насильства або знає, що хтось від цього страждає?

 1. Розповісти про ситуацію дорослим. У першу чергу класному керівнику або батькам.
 2. Не ходити наодинці. Краще з друзями.
 3. Уникати місць, де є ризик стати жертвою насильства.
 4. Психологи вважають, що головна ціль нападника полягає в зверненні до себе уваги. Тому непогана тактика ігнорування, тобто не помічати виклики в свою адресу.

Також можна зателефонувати до контактного центру Протидії насильству. Цей номер є на головній сторінці додатку UNIEXPERT, де багато корисних контактів для дітей, які зможуть забезпечити їхню безпеку. Також номер поліції та ВРУ з прав людини.

Головна порада для людини, яка потерпає від насильства – не треба боятись звертатися за допомогою до інших або спеціальних служб. Правоохоронні органи обов’язково допоможуть та зроблять все можливе, щоб зупинити насильство.

369 comments

Консультация по Skype. Психолог онлайн Консультация психолога в
Киеве Консультация у психологов.
Психолог в Харькове, консультация.
Консультация психолога онлайн.
Профессиональные психологи.

Услуги аналитического психолога, психотерапевта.

«Дуракам закон не писан, если писан – то не читан, если читан – то не понят, если понят –
то не так». Сергей Опсуимолог

Сповіщення: mazhor4sezon

Мы знаем, что у взрослого здорового человека принцип удовольствия естественным образом переходит
в принцип реальности. Для того чтобы у больного
произошел такой переход, психоаналитику надо попытаться убедить пациента отказаться от удовольствия, которое неизбежно приносит тому вред, в угоду хоть и
отдаленному, но более верному удовольствию.
Как продавать что угодно и кому угодно?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *