Як отримати громадянство на основі шлюбу з громадянином України?

Як отримати громадянство на основі шлюбу з громадянином України?

А чи відомі Вам усі обставини для отримання українського громадянства? Серед них є як народження на території країни, встановлення опіки над дитиною, територіальне походження та інше. Одним із найпопулярніших методів є отримання громадянства через шлюб з громадянином України.

Що потрібно зробити перед поданням на громадянство?

Мати підстави для отримання громадянства це лише одна сторона медалі. Також важливо виконати усі умови, які вказані чинним законодавством стосовно отримання громадянства України. Які є загальні умови для того, щоб претендувати на отримання паспорта громадянина України:

  1. Володіння офіційною мовою української держави. У крайньому випадку розуміння на достатньому рівні для спілкування
  2. Дотримання та знання основного закону України
  3. Мати офіційний дозвіл на еміграцію в Україну
  4. Проживання на території України безперервно на протязі п’яти років
  5. Відмова від іноземного громадянства, оскільки в нашій державі заборонене подвійне громадянство

Це не весь перелік вимог. Наприклад, важливо мати законні фінансові джерела для існування. Для отримання громадянства на основі свідоцтва про шлюб процедура трохи спрощується. Оскільки в такому разі термін безперервного проживання в Україні на законних обставинах повинен бути не п’ять, а всього три роки.

Які документи потрібно надати для отримання громадянства на підставі шлюбу?

В першу чергу необхідно оформити заяву у двох примірниках, а також підготувати три фотокартки стандартного розміру 3,5 на 4,5 см. Які ще документи потрібні:

  1. Свідоцтво, яке може підтвердити безперервне перебування у шлюбі з громадянином України на протязі двох років
  2. Копія паспорту дружини або чоловіка
  3. Документальне підтвердження знання державної мови
  4. Декларація про відсутність громадянства іншої держави або зобов’язання про припинення громадянства

Які особливості процедури з отримання громадянства?

Процес отримання громадянства не простий та досить затяжний. Приблизно цілий рік тривають бюрократичні формальності, а іноді навіть довше. Такі ускладнення пов’язують з тим, що з кожним роком в Україні все частіше фіксують фіктивні шлюби, які реєструють заради отримання громадянства.

Міграційна служба перевіряє кожен документ з особливою уважністю. Відмовити можуть при мізерних неточностях, навіть у випадку орфографічної помилки. Саме тому так важливо користуватись послугами професійних юристів, коли оформлюєте пакет необхідних документів. Для того щоб знайти якісного адвоката, корисно використовувати додаток UniExpert, де є значна база професійних фахівців.

Коли документи пройдуть через усі інстанції, рішення про надання громадянства приймається Президентом України. Після цього особа отримує тимчасове посвідчення громадянина України. А от отримати паспорт можна буде лише за умови офіційного підтвердження припинення попереднього іноземного громадянства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *